| Body: | Plywood, Polyurethane foam |
| Legs: | Metal |
| Upholstery: | Velvet |
| Width: | 52 cm |
| Depth: | 63 cm |
| Height: | 90 cm |
| Seat width: | 47 cm |
| Seat depth: | 45 cm |
| Seat height: | 49 cm |
| Backrest height: | 44 cm |
Tusk Velvet Grey Chair HLR 21 + Black Legs Discover ultimate comfort with the TUSK chair, elegant in dark grey velvet with black legs, ideal for kitchen furniture.
Perfectly combined with a modern design, it is also available in other colors.
Enhance your space with this refined and functional chair!