| Width: | 58 cm |
| Depth: | 69 cm |
| Height: | 83 cm |
| Seat width: | 51 cm |
| Seat depth: | 46 cm |
| Height to seat: | 47 cm |
| Backrest height: | 36 cm |
| Maximum allowed load: | 120 kg |
| Upholstery: | Fabric |
| Body: | Plywood, Polyurethane foam |
| Legs: | Metal |
SOLOMON Grey Chair - Discover the SOLOMON Grey chair, perfect for your kitchen!
Comfortable and elegant, this plywood chair with grey upholstery offers durability and an ergonomic design.
Ideal for pleasant meals, it adds a touch of refinement to any interior.
Choose comfort and style!