| Body: | Plywood, Polyurethane foam |
| Legs: | Metal |
| Upholstery: | Velvet, Fabric |
| Width: | 53 cm |
| Depth: | 62 cm |
| Height: | 80 cm |
| Seat width: | 45 cm |
| Seat depth: | 45 cm |
| Seat height: | 47 cm |
| Backrest height: | 40 cm |
Spectre Beige Chair Discover the Spectre Beige chair, an elegant and comfortable piece of furniture for your kitchen.
Upholstered in soft velvet and featuring metal legs, this chair perfectly combines style and functionality.
Ideal for a modern space!