| Body: | Plywood, Polyurethane foam |
| Legs: | Metal |
| Upholstery: | Velvet |
| Width: | 47 cm |
| Depth: | 60 cm |
| Height: | 88 cm |
| Seat width: | 47 cm |
| Seat depth: | 39 cm |
| Seat height: | 48 cm |
| Backrest height: | 42 cm |
Confort Chair Hlr21 Grey Discover the Confort Hlr21 chair in a grey shade, ideal for kitchen furniture.
Made of plywood and polyurethane foam, upholstered with velvet, and with metal legs, this chair offers comfort and elegance.
Perfect for every kitchen!