| Body: | Plywood, Polyurethane foam |
| Legs: | Metal |
| Upholstery: | Fabric |
| Width: | 48 cm |
| Depth: | 55 cm |
| Height: | 86 cm |
| Seat width: | 47 cm |
| Seat depth: | 44 cm |
| Height to seat: | 46 cm |
| Backrest height: | 40 cm |
Form FX SORO-95 Chair Discover the FORM FX SORO-95 chair, ideal for the kitchen, combining modern design with comfort.
Made from quality materials, with a plywood frame and easy-to-maintain upholstery, it offers optimal support and stability.
Perfect for any space!