| Body: | Polypropylene |
| Legs: | Polypropylene |
| Width: | 50 cm |
| Depth: | 52 cm |
| Height: | 82 cm |
| Seat width: | 44 cm |
| Seat depth: | 44 cm |
| Height to seat: | 46 cm |
| Backrest height: | 36 cm |
ARIF White Chair Discover the ARIF White chair, perfect for horeca furniture, kitchens, or gardens.
With an elegant and comfortable design, it is ideal for terraces and relaxation areas.
Choose quality and style for any setting!