| Body: | Plywood, Polyurethane foam |
| Legs: | Metal |
| Upholstery: | Velvet |
| Width: | 55 cm |
| Depth: | 58 cm |
| Height: | 87 cm |
| Seat width: | 40 cm |
| Seat depth: | 44 cm |
| Seat height: | 48 cm |
| Backrest height: | 44 cm |
Florida Light Grey Velvet Chair HLR14 Discover the Florida Light Grey Chair (HLR14), elegant and comfortable, perfect for your kitchen.
The plywood construction and light grey velvet upholstery ensure durability and a sophisticated look.
Add a touch of refinement and comfort to your meals!