| Body: | Plywood, Polyurethane foam |
| Legs: | Metal |
| Upholstery: | Eco leather |
| Width: | 43 cm |
| Depth: | 54 cm |
| Height: | 85 cm |
| Seat width: | 43 cm |
| Seat depth: | 39 cm |
| Seat height: | 47 cm |
| Backrest height: | 40 cm |
DC-90P Chair Black with Black Legs - Discover the DC-90P Black chair with black legs, perfect for your kitchen!
It offers comfort and elegance thanks to its soft eco-leather upholstery.
Ideal seat height of 47 cm and a versatile design available in multiple colors.
Transform your kitchen with style!