| Body: | Plastic, Polyurethane foam |
| Legs: | Metal |
| Upholstery: | Fabric |
| Width: | 58 cm |
| Depth: | 53 cm |
| Height: | 78 cm |
| Seat width: | 44 cm |
| Seat depth: | 43 cm |
| Height to seat: | 47 cm |
| Backrest height: | 35 cm |
Cortez-F Grey Chair Discover ultimate comfort with the Cortez-F Grey chair!
Ideal for Horeca furniture and kitchens, it combines elegant design with functionality, featuring upholstery that is pleasant to the touch and metal legs.
Optimal height of 78 cm, perfect for any space!