| Width: | 43 cm |
| Seat width: | 42 cm |
| Depth: | 40 cm |
| Seat depth: | 38 cm |
| Height to seat: | 47 cm |
| Backrest height: | 44 cm |
| Height: | 86 cm |
| Upholstery: | Velvet, Fabric |
Chair M-01-3 (Hlr-21) Dark Grey Velvet + Black Legs Discover the comfort and elegance of the M-01-3 chair, perfect for your kitchen!
Upholstered in soft velvet of an elegant grey shade, with durable painted metal legs, this chair combines modern style with functionality.
Choose to transform every moment in the kitchen!