| Body: | Plywood, Polyurethane foam |
| Legs: | Metal |
| Upholstery: | Velvet fabric |
| Width: | 43 cm |
| Depth: | 54 cm |
| Height: | 85 cm |
| Seat width: | 43 cm |
| Seat depth: | 39 cm |
| Seat height: | 47 cm |
| Backrest height: | 40 cm |
DC-90P-N20 Chair Velvet Grey+Black Legs. Discover the DC-90P-N20 chair, in grey velvet with black legs, perfect for your kitchen!
With an elegant and comfortable design, the metal legs ensure long-lasting durability.
Choose the style that transforms your interior!